Zimowy kurs posłuszeństwa w Łomiankach i Piotrkowie Trybunalskim – luty 2018

Zapraszamy na grupowy kurs posłuszeństwa w Piotrkowie Trybunalskim!

Posłuszeństwo podstawowe

Jest to kurs posłuszeństwa przeznaczony dla psów od ok. 6 miesiąca życia. Pies wykonując ćwiczenia w grupie innych czworonogów (i przy innych rozproszeniach) w naturalny sposób uczy się tolerować ich obecność bez agresji czy nadmiernej ciekawości oraz podporządkowywać się człowiekowi bez krzyku i przemocy. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu smakołyków i zabawek człowiek staje się dla swojego pupila atrakcyjnym i godnym zaufania liderem, zaś nauka przebiega w taki sposób, by nabyte umiejętności można było z łatwością wykorzystać w codziennych kontaktach z psem.

Zakres nauki:

-chodzenie przy nodze na smyczy
-chodzenie przy nodze bez smyczy
-przywołanie „do mnie” i „noga”
-zmiany pozycji na odległość – znaki optyczne
-pozostawanie w pozycjach „siad” i „waruj”
-spokojne witanie się z ludźmi
-spokojne witanie się z przewodnikami z psami
-podstawy aportowania

Kurs trwa 2,5 miesiąca i składa się z 14 lekcji praktycznych oraz jednego spotkania organizacyjno – teoretycznego, na którym omówione zostaną wybrane zagadnienia z zakresu funkcjonowania psychiki psa i sposobów uczenia się oraz motywowania psa do pracy. Kurs kończy się wewnętrznym egzaminem.

Cena kursu: 800 zł

Możliwość płatności w ratach

Psie przedszkole

Już od ok. 6 TYGODNIA życia pies jest zdolny do celowej nauki podstawowych komend, dlatego też wychowywanie psiaka powinno rozpocząć się od pierwszego dnia jego pobytu w nowym domu. Na kurs psiego przedszkola zapraszamy właścicieli ze szczeniaczkami zaraz po odbyciu kwarantanny poszczepiennej.

Na kursie psiego przedszkola główny nacisk – obok właściwej socjalizacji – kładziemy na nauczanie umiejętnej zabawy z psim maluchem. Uczymy, w jaki sposób nagradzać psiaka jedzeniem oraz zabawką tak, by właściciel był dlań bardziej atrakcyjny od całego świata, to bowiem jest fundamentem zarówno udanej, bezproblemowej relacji na całe życie, jak również nauki wszystkich późniejszych komend.

Zakres nauki:

-socjalizacja z otoczeniem, ludźmi, psami i innymi zwierzętami
-akceptowanie zabiegów pielęgnacyjnych
-zabawa zabawką
–reagowanie na imię
-reagowanie na słowa „dobrze” i „źle”
-utrzymywanie kontaktu wzrokowego i skupienia na przewodniku
-chodzenie na luźnej smyczy
-przywołanie
-początki nauki podstawowych komend: „siad” „waruj”, „do mnie”

Kurs trwa półtora miesiąca i składa się z 10 lekcji praktycznych oraz jednego spotkania teoretycznego, na którym omówione zostaną wybrane zagadnienia z zakresu funkcjonowania psychiki psa i sposobów uczenia się, faz rozwojowych szczeniąt, zabawy i socjalizacji.

Cena kursu: 600 zł

Możliwość płatności w ratach

Rozpoczęcie kursu planowane jest na 5 września. Zajęcia będą odbywały się 2 razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Zapraszamy!

Kontakt: 606 294 575

e mail: kontakt@dogup.pl