Szkoła DogUp! na Dniu zwierzaka w Bełchatowie

DSCN0986

6 października z okazji Światowego Dnia Zwierząt, w bełchatowskiej galerii handlowej Olimpia, odbyła się impreza przeznaczona dla wszystkich miłośników psów i kotów. Głównym hasłem przyświecającym organizatorom – Ośrodkowi Realizacji Inicjatyw – oprócz dobrej zabawy była edukacja, toteż tego dnia nie zabrakło atrakcji przeznaczonych szczególnie dla najmłodszych miłośników zwierząt. Licznie przybyłe do Olimpii dzieciaki wraz z rodzicami mogły obejrzeć pracę kynoterapeutów, zasięgnąć porad specjalistki od pielęgnacji psiej i kociej urody oraz wziąć udział w konkursach plastycznych o zwierzęcej tematyce. Impreza była też połączona z akcją adopcyjną (prezentowano na niej wspaniałe zdjęcia zwierzaków poszukujących domu) oraz zbiórką żywności dla bezdomnych zwierząt.

 

DSCN0987

Dzięki uprzejmości i zaproszeniu organizatorów również szkoła dla psów DogUp! mogła wesprzeć tę wspaniałą inicjatywę – jako specjaliści od psich zachowań, ich wychowania i szkolenia służyliśmy radą wszystkim zainteresowanym zagadnieniami z zakresu psiej psychologii. Prócz udzielania porad szkoleniowych przy specjalnie przygotowanym dla nas stoliku mieliśmy również okazję zaprezentować pracę z psem, w czym ochoczo wziął udział się nasz owczarek belgijski Aiax, który wraz z Patrykiem pokazał elementy posłuszeństwa sportowego oraz mnóstwo zabawnych sztuczek. Największy aplauz wśród licznie zgromadzonej widowni wywołało trzymanie przez Aiaxa smakołyka na nosie, połączone z efektownym podrzutem wprost do pyska na hasło przewodnika. OlimpiaPokazowi towarzyszył krótki wykład na temat szkolenia, zaś dzieci mogły wysłuchać rad o tym jak, kiedy i czy w ogóle głaskać psy. Najśmielsze z nich mogły również spróbować pracy z Aiaxem na smakołyki. Między pokazami nie brakowało pytań odnośnie wychowania psiaków. Co nas szczególnie cieszy, były to pytania konkretne, świadczące o wzrastającej wiedzy, świadomości i odpowiedzialności właścicieli a także o przemyśleniu problemów napotykanych we wspólnym życiu z psem. Mamy nadzieję że udało się nam rozwiać wiele wątpliwości i pomóc właścicielom w znalezieniu lepszego porozumienia z ich ulubieńcami. DSCN0966

 

Z tego miejsca bardzo dziękujemy Oli i Krzyśkowi Lont z Ośrodka Realizacji Inicjatyw za świetną organizację i zaproszenie nas do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz nadarzy się okazja, żeby włączyć się w tego rodzaju akcje.

 

Maja Dobrzyńska
Patryk Krajewski
Szkolenie Psów DogUp!