O nas

Szkoła DogUp!

LunaSzkoła DogUp! to wynik wieloletniej pasji, jaką jest dla nas praca z psami, oraz marzeń o miejscu, gdzie każdy pies i przewodnik będą traktowani indywidualnie, bez ślepego przywiązania do jednego schematu szkolenia. Nie wierzymy w istnienie czegoś takiego jak uniwersalna, jedyna słuszna i skuteczna metoda nauki – lata doświadczenia nauczyły nas, że każdy pies jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, a naszym zadaniem jest czytelne pokazanie mu, czego od niego oczekujemy, i takie zmotywowanie go, by wykonywał to chętnie i z radością. Właścicielom marzącym o grzecznym psie pokazujemy, że „grzeczność” ta nie jest wynikiem  tłumienia popędów i indywidualnych potrzeb psa, lecz ich odpowiedniej realizacji. Tylko takie podejście umożliwia najważniejszy w naszym przekonaniu sukces szkoleniowy – wytworzenie opartej na przyjaźni, szacunku i zaufaniu więzi pomiędzy człowiekiem a psem.

Cały czas staramy się poszerzać swoją wiedzę i podnosić umiejętności, uczestnicząc we wspólnych treningach, seminariach i obozach ze szkoleniowcami z Polski i zagranicy. Jesteśmy czynnymi zawodnikami IPO oraz obedience, weryfikujemy swoje umiejętności w zdrowej, sportowej rywalizacji.

Patryk Krajewski

RSCN8228Jestem absolwentem oraz – w przeszłości – doktorantem Uniwersytetu Łódzkiego. Praca w roli instruktora szkolenia psów jest dla mnie naturalną kontynuacją i połączeniem wieloletniej pracy z ludźmi – jako nauczyciel akademicki, instruktor sztuk walki i wychowawca pracujący z dziećmi i młodzieżą – oraz nieprzemijającej fascynacji zachowaniem i psychiką psów. W świecie szkolenia przeszedłem krok po kroku kolejne etapy – od uczestnictwa w różnych stopniach kursu posłuszeństwa ze swoim 11-letnim obecnie mieszańcem, przez noszenie sprzętu i ustawianie przeszkód na placu, podpatrywanie i asystowanie w prowadzeniu zajęć, aż po starty w zawodach obedience oraz IPO i samodzielną praktykę. „Praktyka” to słowo kluczowe, bowiem tylko bezpośrednie doświadczenie w pracy z różnymi psami weryfikuje coraz liczniej się pojawiające teorie na temat szkolenia. Choć na swojej drodze spotkałem wielu wspaniałych instruktorów z Polski i zagranicy oraz przeczytałem niezliczone książki i prace dotyczące psychiki psów oraz mechanizmów uczenia się zwierząt, moim najlepszym nauczycielem jest każdy kolejny pies i człowiek, z którymi przychodzi mi pracować.

 

SUKCESY SPORTOWE

– Mistrzostwo Polski Owczarków Belgijskich Obedience 1, Łódź 2009 (pies w wieku 8 miesięcy)

– Mistrzostwo Pomorza IPO 1, Sopot 2011

– Zwycięstwo w Multicup IPO 2, Jaktorów 2011

– 2. miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata FCI IPO 3, Kraków 2013

– Wicemistrzostwo Polski IPO 3, Białystok 2013

– Najlepsza obrona na Mistrzostwach Polski IPO, Białystok 2013

– Mistrzostwo Polski Owczarków Belgijskich IPO 3, Kozienice 2013

– Najlepszy ślad IPO 3 na Mistrzostwach Polski Owczarków Belgijskich, Kozienice 2013 (95 punktów)

– Mistrzostwa Świata FCI IPO 2013, Rudnice nad Labem: 51 miejsce, ocena dobra 268 punktów (96,90,82)

– Mistrzostwa Świata FMBB 2014, Tuusula: 32 miejsce, ocena dobra 269 punktów (91, 92, 86)

– Zwycięstwo w Eliminacjach do Mistrzostw Świata FCI 2014, Lublin

– Najlepszy ślad Eliminacji do Mistrzostw Świata FCI 2014, Lublin

– Najlepsze posłuszeństwo Eliminacji do Mistrzostw Świata FCI 2014, Lublin

– Mistrzostwa Świata FCI IPO 204, Malmo: 32 miejsce, ocena dobra 269 punktów (91, 91, 87)

– Mistrzostwa Czeskiej Republiki Owczarków Belgijskich CMC 2014, Horni Briza: 7 miejsce, ocena bardzo dobra 280 punktów (98, 97, 85)

– Mistrzostwa Świata FMBB 2015 Pisek: 27 miejsce, ocena dobra 268 punktów (86, 96, 86)

– 2. posłuszeństwo Mistrzostw Świata FMBB 2015

– Mistrzostwo Polski IPO 3, Góra Kalwaria 2015

– Najlepszy ślad Mistrzostw Polski IPO 3 2015

– Najlepsze posłuszeństwo Mistrzostw Polski IPO 3 2015

– Mistrzostwa Świata FCI IPO 2015, Delemont: 18 miejsce, ocena bardzo dobra 278 punktów (96, 91, 91)

– Mistrzostwa Czeskiej Republiki Owczarków Belgijskich CMC 2015, Horni Briza: 7 miejsce, ocena bardzo dobra 280 punktów (95, 95, 90)

– Mistrzostwo Polski Owczarków Belgijskich IPO 3, Kraków 2015

– Najlepszy ślad Mistrzostw Polski Owczarków Belgijskich IPO 3 2015 (98 punktów)

– Najlepsze posłuszeństwo Mistrzostw Polski Owczarków Belgijskich IPO 3 2015 (90 punktów)

– Mistrzostwa Świata FMBB 2016, Aubigny sur Nere: 30 miejsce, ocena bardzo dobra 272 punkty (96, 88, 88)

– Wicemistrzostwo Polski Owczarków Belgijskich IPO 3, Szczecin 2016

– Najlepsze posłuszeństwo Mistrzostw Polski Owczarków Belgijskich 2016 (92 punkty)

– CACIT Kraków 2017 (Memoriał Marka Szczepańskiego): 2 miejsce

– Najlepsze posłuszeństwo zawodów CACIT 2017 Kraków (93 punkty)

 

Maja Dobrzyńska

maja2Jestem absolwentką Akademii Rolniczej w Poznaniu, gdzie uzyskałam tytuł magistra inżyniera zootechniki. Studia te były kontynuacją mojej fascynacji przyrodą i zwierzętami, z którymi jestem związana, odkąd tylko pamiętam – już jako mała dziewczynka jeździłam konno, by później sama uczyć hippiki i prowadzić zajęcia hipoterapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych. Tajniki psychiki psów i zasady ich szkolenia zaczęłam zgłębiać, by sprostać codziennemu życiu z niepozornym, ale niezwykle trudnym w prowadzeniu mieszańcem – znajdą, Soccerem, który jest ze mną do dziś. Mniej więcej w tym samym czasie zaczęła się moja fascynacja sportem kynologicznym – obejrzawszy pokaz psów sportowych na jednej z wystaw, zapragnęłam uzyskać taką pasję, precyzję oraz koncentrację na pracy również u swojego psa. Rozpoczęłam treningi posłuszeństwa sportowego, które pozwoliły nam na udział w zawodach obedience, w klasie 0, a potem 1. Mimo, że nasze przyszłe starty stoją pod znakiem zapytania, nadal regularnie trenuję z psem. Prócz obedience organizuję mu zabawy z pozorantem, od czasu do czasu trening tropienia lub agility, gdyż Soccer potrzebuje pracy i potrafi się nią cieszyć, zaś ja uwielbiam uczyć go nowych ćwiczeń.

Spośród psich sportów najbardziej pociąga mnie IPO i rozpoczynam właśnie przygodę z tą fascynująca dyscypliną z moim nowym psem – młodym owczarkiem belgijskim malinois:  Falco Marshall Dogs.IMG_4622

Wiara, że treningi sportowe z psem to ważna droga do uzyskania jak najlepszego zrozumienia, komunikacji i więzi z nim, jest również tym, co ukształtowało mnie jako instruktora i sprawia, że mogę się wciąż rozwijać. Najważniejsza w pracy szkoleniowca jest dla mnie radość, jaką czuję, czyniąc lepszym związek człowieka z jego zwierzęciem.

 

 

 

 

 

 

Współpraca – Kamila Burek

 

Nazywam się Kamila Burek, jestem trenerem psów, czynną zawodniczką sportów kynologicznych, a z wykształcenia lekarzem weterynarii. Psy towarzyszyły mi, odkąd pamiętam. Kiedyś były przede wszystkim członkami rodziny i nieocenionymi towarzyszami,  teraz są także moimi partnerami w sporcie.

Wraz z moją suką australian cattle dog, Helą, startujemy z powodzeniem w najwyższej, trzeciej klasie obedience. Hela może poszczycić się również, jako jedyny przedstawiciel swojej rasy w Polsce, zdanym egzaminem IPO 1. Mój młodszy australian cattle dog, Wojak, jest aktualnie przygotowywany do startów w obedience, które planuję rozpocząć jesienią.  Trzeci sportowiec, o imieniu Hugo, to przedstawiciel rasy owczarek belgijski malinois. Do tej pory ma na swoim koncie tytuł drugiego wicemistrza Polski obedience w klasie 1, doskonale zdany egzamin BH oraz zdane w Czechach egzaminy IPO 1 oraz IPO 2. Teraz przygotowujemy się do udziału w zawodach w kategorii IPO 3.

Jako trener jestem kreatywna, otwarta, konkretna i zaangażowana. Posiadam szerokie doświadczenie w pracy z psami różnorodnymi pod względem temperamentów, charakterów, popędów, wrażliwości oraz chęci do współpracy z człowiekiem. W posłuszeństwie priorytetem jest dla mnie nauka prawidłowej komunikacji z psem, zbudowanie właściwej  relacji i nauka podstawowych komend. Chcę, aby szkolenie psa przynosiło właścicielowi wymierne rezultaty ale też dawało radość i satysfakcję oraz pogłębiało wzajemną więź. Moje metody szkoleniowe oparte są przede wszystkim na pozytywnych wzmocnieniach oraz  jasnych i konsekwentnie stosowanych sygnałach i zasadach.